top of page

XENIOS THEOXENIA 4* - OURANOUPOLIS

ОПИС:
Хотел Xenios Theoxenia Ouranopolis е еден од најбараните семејни хотели на територијата на полуостровот Атос, кој се наоѓа веднаш до негувана песочна плажа, која е поврзана со него со подземен премин. Овој хотел располага со голем надворешен базен со дел за деца, голем ресторан во кој се служат сите оброци во текот на денот и мал бар на плажа на самата плажа. Главно има поголеми семејни соби, од кои некои можат да сместат шестчлени семејства. Предноста на хотелот е близината на Уранополис, рајскиот град, на помалку од 2 километри од хотелот, поврзан со дневни минибус трансфери.

Цената за полупансион вклучува: појадок и вечера - шведска маса, со пијалоци за време на појадок и вечера, вода, како и лежалки и чадори на плажа и околу базенот.

Наша препорака.

Оброци: појадок, ручек и вечера - шведска маса. (All Inclusive).

 
СОДРЖИНА:
Рецепција, сефови, лоби бар, национален ресторан, ресторан, бар на плажа, бар покрај базен, отворен детски базен, детски забавен парк, џакузи, конференциска сала, мини маркет, надворешен базен, лежалки и чадори околу базенот, лежалки и чадори на плажа , пијано бар, перална, спортови на вода, отворени тениски игралишта, игралиште за мали спортови, ТВ сала, видео игри, Wi-Fi интернет, паркинг
 
СОДРЖИНА НА СОБАТА:
Бања, клима, мини-бар, сеф, радио, телефон, сателитска ТВ, балкон/тераса со седење
 
ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page