top of page

XENIOS DOLPHIN BEACH 3* - POSSIDI

ОПИС:
Hotel Xenios Dolphin Beach 3* - Посиди е многу популарен мал семеен хотел, лоциран на западната страна на полуостровот Касандра, во популарното село Посиди. Се наоѓа на самата плажа на градот, пријатно сместена помеѓу шумата, зеленилото и долгата песочна плажа уредена со камчиња. Веднаш до хотелот Dolphin Beach има мини-маркет, неколку барови на плажа и таверни. Најпрво, хотелот го препорачуваме за мирен одмор на семејствата кои ја ценат удобноста на одмор. Хотелот располага со семејни соби во кои може да се сместат до пет лица.

Оброци: појадок и вечера - шведска маса.

Оброци: појадок, ручек и вечера - шведска маса. (All Inclusive).

 
СОДРЖИНА:
Рецепција, сеф (доплата), лоби бар, ресторан, надворешен базен, лежалки и чадори околу базенот, бар покрај базен, лежалки и чадори на плажа, крпи за плажа (депозит), Wi-Fi интернет (на јавните површини на хотелот) , перална , детски забавен парк, двор, игротека, интернет кафе, мини маркет, паркинг
 
СОДРЖИНА НА СОБАТА:
Бања, фен, клима, мини-бар, телефон, сателитска ТВ, тераса.
 
ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page