top of page

XENIA HOTEL 4* - OURANOUPOLIS

ОПИС:
HOTEL XENIA 4* - OURANOUPOLIS е хотел лоциран на прекрасна песочна плажа, веднаш на влезот во градот Уранополис, под главниот пат. Од Солун е на околу 140 километри. Хотелот е со постара градба, реновиран пред десет години (2008). Има главна зграда и неколку бунгалов згради распределени околу голема зелена градина.

Оброци: појадок и вечера - шведска маса, лесно мени за ручек, оброците се служат во таверната на хотелот или барот на плажа.

Максималниот број на луѓе во собата се одредува според бројот на кревети, ниту едно дете или бебе не може да остане во собата без сопствен кревет.

 
СОДРЖИНА:
Бар на плажа, бар покрај базен, детски базен, детски забавен парк, џакузи, хидромасажа, интернет конекција, конференциска сала, мини маркет, национален ресторан, надворешен базен, пијано бар, рецепција, ресторан, сеф, перална, спорт на вода, отворен тенис терени, терен за мали спортови, ТВ сала, видео игри
 
СОДРЖИНА НА СОБАТА:
Бања, фен, клима, мини-бар, радио, телефон, сателитска ТВ, тераса со седење
 
ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page