top of page

WYNDHAM & RAMADA RESORT 5* - LOUTRAKI

ОПИС:

Hotel Ramada Loutraki Poseidon Resort се наоѓа во близина на градот Лутраки, омиленото одморалиште за жителите на грчката престолнина Атина. Бунгаловите од кои се состои се скриени во борова шума и каскадираат до приватна плажа со камчиња. Во рамките на хотелот има три мали плажи, наградени со сини знамиња. Лежалки и чадори на плажа и покрај базен се бесплатни. Кристално чистото море и бујното зеленило создаваат исклучително пријатна средина, а покрај уживањето во природните убавини на Атика, се препорачува да се посетат и прекрасната Атина, античкиот амфитеатар на Епидаур, Микена и шармантниот град Нафплион, првиот главен град на модерната држава Грција.

Оброци: All inclusive Light. Појадок, ручек и вечера - шведска маса (самопослужување).

 

СОДРЖИНА:

Рецепција, 3 ресторани, 3 барови, 2 надворешни базени, отворен детски базен, внатрешен загреан базен, мини клуб, терени за тенис, кошарка, одбојка и мини голф, спортови на вода, центар за нуркање, амфитеатар, велнес и спа центар, фитнес клуб, бесплатно Wi-Fi интернет, паркинг, конференциска сала. Хотелот е делумно реновиран во неколку наврати.

СОДРЖИНА НА СОБАТА:

Сите соби имаат бања со тоалети, фен, LCD телевизор, клима уред, телефон, сеф, мини бар (се доплаќа).
Бунгаловите со поглед на градината се дизајнирани да сместат двајца до тројца возрасни, или двајца возрасни и две деца (второто дете го дели креветот со родителите). Собите се опремени со француски кревет или два стандардни кревети, а третиот кревет е дополнителен кревет или софа или кревети на спрат. Сите соби имаат структура со двоен кревет, додека сите други кревети се дополнителни кревети. Бунгаловите со поглед на море се поделени по цена.

ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page