top of page

VILLAGIO MAISTRO 3* - LEFKADA

ОПИС: Villagio Maistro Lefkada е изграден на површина од 1,2 хектари, целосно скриен од зеленило, маслинови градини и околни лозја, а со своите 11 мезонети, 5 бунгалови и 30 апартмани, гарантира незаборавен и мирен одмор во Лефкада,  за семејствата и парови. Од песочната плажа Агиос Јоанис, наградена со сино знаме, комплексот е оддалечен околу 700 метри со лесно одење низ маслиновите градини, на рамно тло. Плажата нема чадори и лежалки, но покрај самата плажа се наредени барови и неколку ресторани, па плажата може да се искористи за непречен престој за време на вашиот одмор. Центарот и плоштадот на градот Лефкада се оддалечени околу два километри, односно на 20 минути пешачење од имотот, така што не ви треба автомобил за да се шетате по главниот град Лефкада навечер. Првиот маркет е оддалечен околу стотина метри од станот Villagio Maistro, додека единствениот Lidl на островот е оддалечен 1500 метри. Villagio Maistro има ресторан за појадок со шведска маса со неколку тераси за јадење, пред кои има голем базен и помал детски базен, како и игралиште за деца, бар покрај базен. Во близина има и терени за кошарка, фудбал, пинг-понг и хокеј на воздух. Вториот базен е поблиску до влезот во самата зграда, а опкружен е со бунгалови студија за најмногу три лица, како и неколку дискретно одвоени мезонети, во кои можат да се сместат најмногу пет лица. Помеѓу секоја група згради има прилично голем, добро уреден простор за подготовка на скари и вечерно собирање гости. Бидејќи се наоѓа на излезот од градот кон западниот брег, Villagio Maistro е главната почетна точка за посета на светски познатите плажи на Лефкада, особено популарната плажа Катизма, која е оддалечена помалку од десет километри и ја опслужува локален автобус во текот на целата сезона.

Секојдневно чистење на студиото, промена на крпи и постелнина е на секои три дена. Користењето на клима уред е вклучено во цената на аранжманот. Дозволени се мали миленици, на барање. Оброци: појадок - шведска маса.

 

СОДРЖИНА: рецепција, два големи надворешни базени, лежалки и чадори околу базенот, детски базен, бар покрај базен, неколку места за скара, перална, услуги за перење, игралиште за кошарка и фудбал, пинг-понг, опремена теретана, тераса за сончање над барот и базенот , комплетно опремено детско игралиште, wifi интернет, неколку посебни оградени паркинзи со голем капацитет

 

СОДРЖИНА НА СОБАТА: бања, фен, крпи, тоалети, опремена мини-кујна, голем фрижидер со замрзнувач, клима уред, телефон, LCD SAT-телевизор, балкон со седење, wifi интернет

ЛОКАЦИЈА: GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава " STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page