top of page

VILLA ATINA - PARALIA, PIERIA

ПАРАЛИА е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и претставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралиа е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Не може да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и продавници за кожа, накит, облека, итн. Градот исто така е познат и по ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристичката понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

ОПИС:

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар. Во нејзина близина има продавници, пекара, гиро, таверни, ресторани, LIDL маркет на 250м оддалеченост, продавници за облека, продавници за украси, бижутерија итн.

ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противвредност (1 € = 62.00 МКД).

На промо цените не следува попуст.

 

НАПОМЕНА:

- Клима уредот НЕ Е во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 € на ден

- Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

- Туристичката такса – се плаќа на лице место
 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

-         Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

-         Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес – 60€ по лице

-         Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

-         Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице

-        Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:

-        Битола (Градска Автобуска Станица) – 40€ по лице

-        Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 40€ по лице

-        Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

-        Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола – 55€ по лице

-        Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

-        Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

 

-         Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

-         Деца до 1,99 години – бесплатно

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа:

-       03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес

-       04:00 h Скопје (Дрводекор)

-       04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

-       05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

-       06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа:

-       04:00 h Битола (Градска автобуска станица - на перон )

-       03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

-       02:15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-       02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

-       02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

-       03:15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

- За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст. Попустот важи само на редовни цени.
- Попустите не може да се комбинираат,
- Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител

- Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

bottom of page