top of page
b0871f0f9c5df735315ce6f01839f2182346054f.jpg

VILLA ADONIS - Nei Pori

НЕИ ПОРИ – едно од најурбанизираните места во Пиериа, идеално за фамилијарен одмор. Основни карактеристики на Неи Пори се долга и широка песочна плажа, паркови и зеленило, широки улици, ресторани и кафетерии покрај плажа, луна парк и картинг патека.

ОПИС:

Вила АДОНИС (А-кат) се наоѓа во вториот дел на местото, на околу 200 метри од плажа. Сите соби се опремени со кујна, ТВЦ, ТВ и тераса. Користењето на WI-FI е бесплатно. Климата е исто така ВКЛУЧЕНА во цената!

ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

ADONIS.png

- 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2023

- 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2023

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противвредност (1 € = 62.00 МКД).

На промо цените не следува попуст.

 

СПЕЦИФИКАЦИЈА НА СОБИТЕ (студиата/апартманите):

- ДВОКРЕВЕТНО (1/2) СТУДИО: 2 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (северозапад) и клима.

- ТРИКРЕВЕТНО (1/3) СТУДИО: 3 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (северозапад) и клима.

- ЧЕТИРИКРЕВЕТЕН (1/4) АПАРТМАН: 4 единечни кревети (2 во спална соба + 2 во собата каде се наоѓа кујната), комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (југ) и клима.

НАПОМЕНА:

- Клима уредот Е ВКЛУЧЕН во цената.

- Туристичката такса од 0,5 € на ден – по соба се плаќа на лице место

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

-         Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

-         Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес – 60€ по лице

-         Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

-         Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице

-        Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:

-        Битола (Градска Автобуска Станица) – 40€ по лице

-        Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 40€ по лице

-        Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

-        Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола – 55€ по лице

-        Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

-        Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години – бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа:

-   03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

-   04:00 h Скопје (Дрводекор)

-   04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

-   05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

-   06:00 h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа:

-   04:00 h Битола (градска автобуска станица – на перон )

-   03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

-   02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-   02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

-   02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

-   03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

- За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст. Попустот важи само на редовни цени;

- попустите не може да се комбинираат;

- Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител;

- Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена;

- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

bottom of page