top of page

HOTEL TROPICAL 4* - HANIOTI

ОПИС: Hotel Tropical се наоѓа под главниот пат, на излезот од Ханиоти кон Пефкохори, дискретно скриен од зеленилото.

Центарот на ова модерно одморалиште е оддалечен околу 250 метри, додека негуваната песочна плажа е на околу 300 метри. Најблискиот пазар е на околу 100 метри, каде веќе почнуваат сите капацитети потребни за одмор: продавници, пекари, таверни, кафулиња. Собите имаат шпорет за загревање млеко. Хотелот е делумно реновиран во 2019 година.

Оброци: појадок и вечера - шведска маса (избор од 3 главни јадења).

 

СОДРЖИНА: рецепција, ресторан, бар, лифт, лоби, сеф (се доплаќа), надворешен базен, детски базен, бар покрај базен, лежалки и чадори околу базенот, соба за игри, wifi интернет

 

СОДРЖИНА НА СОБАТА: бања, клима, SAT-TV, балкон/тераса.

ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE" ,тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page