top of page

HOTEL TOSCA BEACH 4* - KAVALA

ОПИС:

Хотел TOSCA BEACH - KAVALA се наоѓа на прекрасна песочна плажа, недалеку од Кавала, во мирниот залив Тоска. Хотелот има исклучиво бунгалови кои се издигниваат над плажата до главната зграда, а секој има поглед на морето. Секој бунгалов има до шест посебни единици, целосно реновиран во 2016 година. Дополнително реновирање и проширување на хотелот беше извршено во 2019 година, кога беа додадени уште еден ресторан и неколку барови, како и бар на покривот на хотелот. Истата година, хотелот го проширува Wi-Fi сигналот на целата плажа и го добива сертификатот зелен клуч за 2019 година. Многу популарен на пазарот со години, Tosca Beach Hotel гарантира одмор каков што ви треба, далеку од метежот и вревата на популарните дестинации и на прекрасна песочна плажа, опкружена со зеленило. Голема предност на хотелот Tosca Beach е неговата близина до Кавала, таканаречениот Мал Солун, каде што вечерните прошетки во стариот дел на градот се едноставно неизбежни.

Оброци: ULTRA ALL INCLUSIVE

 

СОДРЖИНА:

ресторан, ресторан-бар на плажа, , вип услуга, анимација за деца и возрасни, опремена плажа, wifi интернет, лежалки и чадори на плажа, детски клуб, паркинг

 

СОДРЖИНА НА СОБАТА:

бања, фен, сателитска ТВ, телефон, мини фрижидер, клима, wifi интернет, тераса.

ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page