top of page

SIMANTRO BEACH HOTEL 5* - SANI

ОПИС:

Се наоѓа на полуостровот Халкидики, Касандра, во регионот Сана, 12 км од градот Неа Фокеа, 80 км од аеродромот во Солун. Се наоѓа на златна песочна плажа, опкружена со прекрасни шарени градини и борова шума. Хотелот е дел од синџирот G-hotel.

 

СОДРЖИНА: 

Ресторан, четири барови, ресторан за самопослужување, лоби, мини маркет, ТВ соба, видео игри, бар на плажа, лежалки и чадор, два отворени базени со дел за деца и бар, внатрешен базен, мини клуб со детска програма, игралиште, мини маркет, паркинг.

 

СОДРЖИНА НА СОБИТЕ:

Има 346 соби во неколку хотелски згради распоредени низ целиот комплекс. Сите соби имаат клима, сателитска ТВ, телефон, безжичен интернет (се доплаќа), мини фрижидер, сеф, бања, фен, балкон/тераса. Апартман - посебна спална и дневна со софа.

 

СПОРТ: 

Три тениски игралишта, пинг понг, мини фудбал, гимнастика, пикадо, одбојка на плажа, хидробајк, педалинки и кануа, нуркање, отворен театар-кино. Дневна и вечерна програма за анимација.

ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page