top of page

PORTO CARRAS MELITON 5* - N.MARMARAS

ОПИС: Хотелот се наоѓа на средниот прст на Халкидики - Ситонија, на 2 км од Неос Мармарас и 110 км од аеродромот "Македонија" во Солун. Се наоѓа на самата песочна плажа во голем хотелски комплекс сместен на четири и пол илјади хектари и десет километри покрај морето со многу плажи и заливи. Комплексот има своја марина, пред хотелот голема приватна плажа долга околу дв

Porto Carras , дом на четири светски познати хотели Основана е од страна на сопственикот  Јанис Карас, тој започна со изградба во 1973 година, а потоа создаде светски бренд Порто Карас, кој воведе вистинска револуција во грчкиот туризам, поставувајќи го Неос Марамрас на сите туристички мапи на светот.

Приватниот имот се протега на шест километри покрај патот, има голем број спортски терени, маслинови насади (45.000 маслинови дрвја), лозја, а е дом на најголемото пристаниште во северна Грција, кое може да собере 315 пловни објекти.

СОДРЖИНА: хотелот има 24-часовна рецепција, лоби, лифт, бесплатен паркинг продавници за сувенири, мини маркет (во рамките на комплексот), главен ресторан, a la carte ресторан, таверна, снек бар, бар на плажа, бар покрај базен, кафуле, клима уред и бесплатен Wi-Fi во заедничките простории, надворешен базен, детски базен, лежалки и чадори на базен и плажа бесплатно, услуга за пешкири за плажа, ТВ соба, диско, тениски терени со доплата, игралишта за кошарка, фудбал и одбојка без доплата, пинг-понг без доплата, голф со доплата, водени спортови и часови за нуркање со доплата, конференциска сала со сите придружни оп. ремо. Деца: анимација, мини клуб (4-12 години), детско игралиште, детски столчиња во ресторанот.

Услуга: ПОЛУПАНСИОН / ULTRA ALL INCLUSIVE 

ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page