top of page

OLIMPIOS ZEUS 3* - LITOHORO

ОПИС:

Хотелот се наоѓа во Плака Литохоро, 7 км од селото Литохоро, 20 км од градот Катерини. Лептокарија и другите крајбрежни градови се достапни со автобус или кратко возење, а меѓународниот аеродром во Солун е на 118 километри од хотелот. На неколку метри од морето, меѓу борови дрвја и  бујна вегетација во природна средина, овој хотел е идеален за мирен и релаксирачки одмор.

Оброци: СЕ ВКЛУЧЕНО. Оброците се служат во шведска маса (самопослужување).

СОДРЖИНА:

Хотелот се наоѓа на пространа песочно-камчеста плажа, опкружена со бујно зеленило. Хотелски погодности: Рецепција, ресторан, a la carte ресторан, базен, бар покрај базен, клима уред, ТВ, бесплатен Wi-Fi на јавните површини на хотелот, спортски активности, 2 терени за кошарка, 2 фудбалски игралишта, игралиште за одбојка на плажа, детско игралиште, детско игралиште базен, паркинг. Дозволени се домашни миленици до 12 кг со доплата.

 

СОДРЖИНА НА СОБИТЕ:

Хотелот Olympios Zeus има 100 камени бунгалови со сместувачки единици. Сите соби имаат бања со фен, клима, сателитска ТВ, телефон, фрижидер, сеф, wi-fi интернет, тераса. Сите соби се со двокреветни кревети, останатите кревети се дополнителни кревети.

Стандардна двокреветна соба има површина од околу 16-18 m² и е наменета за 2 до 3 лица. Опремен е со брачен кревет или со 2 единечни кревети и дополнителен кревет. Собите имаат прекрасен поглед на градината.

Семејната соба со кревети на спрат има површина од околу 22 m² и е наменета за 2 до 4 лица (двајца возрасни и две деца). Опремен е со француски кревет и кревети на спрат. Собите имаат поглед на градината.

ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page