top of page
179171321.jpg

MPM HOTEL SPORT 4* - Bansko

Локација:  Во близина на Гондолата 

Хотелски содржини: ски остава, услуга за изнајмување на скии, сеф на рецепција, безжичен интернет во цел хотел, базен, сауна, римска бања, парна бања, џакузи, масажа, фитнес, надворешен (бесплатен) паркинг за гостите од хотелот, ресторан, лоби бар.

Опременост на собите: Executive double room: 30m2, еден голем кревет или 2 единечни кревети плус една софа за еден возрасен или дете, мини бар, ТВ, телефон, тоалет, фен; Deluxe double room: 40м2, еден голем или 2 единечни кревети плус софа за еден возрасен или дете, ТВ, мини бар, телефон, тоалет, фен; Apartment: 55м2, една спална со голем кревет, дневна со трепезариска маса и софа за 2 возрасни или 2 деца, ТВ, мини бар, телефон, бања, фен.

Капацитет – 78 соби и апартмани.

MPM Hotel Sport 4* - BANSKO

MPM HOTEL SPORT BANSKO.png
bottom of page