179168969.jpg

MPM HOTEL GUINNESS 4* - Bansko

Локација: Хотел MPM Guinness се наоѓа во Банско. Од гондолата е оддалечен 250 m до која се организира превоз со минибусот на хотелот. Стариот (етно) центар на градот е оддалечен 800 m.

Соби: Хотел MPM Guinness располага со сместувачки единици поделени во неколку категории - стандардни соби, студија и апартмани. Сите сместувачки единици имаат бања, фен, ТВ, телефон, мини бар и балкон.

Хотелски капацитети: Хотел MPM Guinness има главен ресторан во кој се служат оброци за пансиони. Покрај главниот ресторан, хотелот располага со национален ресторан (таверна) и лоби бар. Дополнителните капацитети вклучуваат продавница, фризерски салон, менувачница и сеф на рецепција. Wi-Fi е достапен во фоајето. Хотелот располага со бесплатен паркинг, гаража (се доплаќа) и ски соба.

Спорт и забава: Како дел од хотелот MPM Guinness, гостите имаат пристап до спа центар кој беше реновиран и проширен во 2016 година. Спа центарот вклучува базен, сауни, џакузи, зона за релаксација, соби за масажа и фитнес центар. На гостите им се достапни маси за пинг-понг и билијард.

MPM Hotel Guinness 4* - BANSKO

MPM HOTEL GUENNESS BANSKO.png
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1