top of page

ОПИС: 

Се наоѓа на околу 2 км од Никити, на прекрасната плажа Акти Ковиу, која е на околу 80 м од хотелот. Сместувачките единици се распоредени во главната зграда и две помошни згради.

 

СОДРЖИНА:

На гостите им се достапни хотелските капацитети: рецепција, ресторан, бар покрај базен и главен бар, надворешен базен, посебен дел во базен со масажери, детски базен, детско игралиште, паркинг, лежалки и чадори покрај базен. Лежалки и чадори на плажа со доплата.

СОДРЖИНА НА СОБИТЕ:

Двокреветна соба, околу 20м2, класично уредена за максимум 3 лица, два стандардни кревети и еден дополнителен кревет. Секоја соба има телефон, мини фрижидер, сеф, клима... Двокреветна соба со кревети на спрат, два стандардни кревети или брачен кревет и кревети на спрат, а може да биде и два стандардни кревети и софа кревет, 2-4 лица. Секоја соба има телефон, мини фрижидер, сеф, клима...

ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

HOTEL MAKEDNOS 3* - NIKITI

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page