top of page

LEDA VILLAGE RESORT 4* - PELION

ОПИС:
Leda Village Resort Pelion се наоѓа на само неколку километри од селото Милина, во крајбрежното село Хорто, на околу 47 километри од градот Волос. Семејниот комплекс Leda Village Resort е на 30 до 130 метри од малата плажа со камчиња и на гостите им гарантира уживање и мирен одмор во се уште неистражениот Пелион. Хотелските стандардни соби немаат мини-кујни. Студијата и апартманите се наоѓаат поблиску до плажата, распоредени во неколку блокови. Анимацијата за возрасни и деца е одлична. Плажата не е доволно голема за да ги прими сите гости на хотелот, но во околината има голем број одвоени, диви, но и организирани плажи.

Препорака од агенцијата.

Оброци: појадок - шведска маса, вечера - мени за послужување.

Дозволени се мали миленици, на барање.

 
СОДРЖИНА:
Рецепција, базен, детски базен, чадори и лежалки околу базенот, чадори и лежалки на плажа, бар на плажа, теретана, детски клуб, џакузи на отворено, шах, пинг-понг, тениски терени, паркинг, сауна (се доплаќа), вечерен тенис (доплата)
 
СОДРЖИНА НА СОБАТА:
Бања, опремена мини-кујна, клима, фрижидер, SAT-TV, телефон, сеф, тераса со седење
 
ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page