top of page

LAKE RESORT METROPOL 4*

Локација: 7 км од Охрид и охридскиот аеродром на само 14 км.
Сместување: Сместувачкиот капацитет во хотелот Метропол се состои од 5 спрата со следниве содржини: 110 двокреветни соби со опција за додавање трет кревет; 4 стандардни апартмани (спална и дневна соба); 1 резидент-апартман (2 спални и дневна соба);1 делукс-апартман (спална и дневна).
Услуга: BB (ноќевање со појадок); HB (Полупансион)
Содржини: бар и лоби, ресторан, а-ла-карт ресторан, банкет сала, тераса, барови на плажа.
Плажа: сопствена
Спорт и забава: спортски центар, плажа, базени, фитнес, сауна и масажа, ноќен клуб, казино, бесплатен Wi- FI.

Цените се дадени во €, по лице. Плаќање во денари 1€=61,8 денари

Доплати и попусти:

- 1 Дете до 6 год. без сопствен кревет – БЕСПЛАТНО;

- 1 Дете од 06 -10 год. кoристи кревет 50 % попуст;

- Трет кревет во соба 30 % попуст;
- БЕЛВИ: Цената е на база полу пансион. За услуга ноќевање со појадок цената се намалува за 3€ по лице, на ден;

- МЕТРОПОЛ: Доплата за појадок 3€ по лице / доплата за вечера 7€ по лице
- За престој од само 1 ноќевање, цената се зголемува за +5€;
- Гаранција за соба со поглед кон езеро, со доплата +3€ по соба од ноќ.

**Цените се по лице на ден со вклучени тур.такса и ДДВ

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1
bottom of page