top of page

KRIOPIGI HOTEL 4* - KRIOPIGI

ОПИС: 

Хотелот се наоѓа на Касандра, на атрактивна локација во центарот на Криопиги. Изграден е во локален архитектонски стил, покрај шумата и со поглед на заливот Торонео и Ситонија. Од Калитеа е на 5 км, а од Солун 90 км. Од песочната плажа Пигадакиа е оддалечено 800м. Хотелскиот шатл е на услуга на гостите и работи неколку пати на ден.

СОДРЖИНА:

Рецепција, лоби, ресторан, бар покрај базен „Делфинс“, главен бар, традиционално кафуле, конференциска сала, менувачница. Посебно се плаќа според правилата на хотелот: сеф на рецепција, Wi-Fi интернет на јавните површини на хотелот (во фоајето и барот покрај базенот), факс, перална, лекарска услуга, изнајмување автомобил, фризер. Спорт и забава: надворешен базен за возрасни и деца (лежалки и чадори покрај базенот), кино на отворено, анимација, детски игралишта. Паркингот е бесплатен,  Лежалки и чадори покрај базен бесплатно, Лежалки и чадори на плажа со доплата, Спа и велнес со доплата.

УСЛУГА:

Полупансион - Појадок и вечера на шведска маса - самопослужување, избор од повеќе јадења./ Услуга All Inclusive.

ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page