top of page

KOVIOU HOLIDAY VILLAGE 3* - NIKITI

ОПИС:
Koviou Holiday Village Никити е еден од најбараните хотели во Ситонија меѓу домашните туристи со години. Хотелот се наоѓа на околу седум километри јужно од популарното одморалиште Никити, на 300 метри од фантастичната плажа Ковиу, една од најубавите и најбараните плажи во Ситонија. Комплет лежалки за плажа на плажата Ковиу е бесплатен, со минимална потрошувачка од 20 евра. Популарната плажа Калогрија е оддалечена само 800 метри од хотелот, а до двете плажи се стигнува без автомобил и без да се помине главниот пат. Иако се наоѓа на горната страна на автопатот, спуштањето до плажата Ковиу е многу лесно, благодарение на тунелот под патот кој ги поврзува хотелот и плажата. Услугата во хотелот Koviou Holiday Village Никити е на ниво, како и разновидноста на храната. Одличен сооднос цена-квалитет, со една од најдобрите позиции за посета на плажите во Ситонија.

Оброци: појадок и вечера - шведска маса.
Наша препорака.

 
СОДРЖИНА:
Рецепција, ресторан, надворешен базен, чадори и лежалки покрај базен, бар, спортски терени, детско игралиште, услуга во соба, Wi-Fi интернет околу базенот, паркинг.
 
СОДРЖИНА НА СОБАТА:
Бања, фен, клима, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, балкон со седење.
 
ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page