top of page

KASSANDRA PALACE 5* - KRIOPIGI

ОПИС:

KASSANDRA PALACE HOTEL & SPA - Криопиги е хотел со 5* сместен на сопствена плажа, на само неколку километри од популарното летувалиште на Халкидики - Криопиги. Големата предност на овој хотел е површината што ја зафаќа, нешто помалку од седум хектари зеленило, паркови и спортски терени. Плажата пред хотелот е песочна. Хотелот Касандра Палас нуди вистинско грчко гостопримство со исклучително ниво на услуга. Хотелот беше реновиран во 2009 година, кога беа реновирани само луксузните типови на соби. Сите други типови соби се нереновирани.

Оброци: појадок и вечера - шведска маса, ручек - мени за послужување. 

 

СОДРЖИНА:

Рецепција, бар, детски базен, детски забавен парк, диско, соба за игри, конференциска сала, мини маркет, национален ресторан, надворешен базен, лежалки и чадори околу базенот, продавница за сувенири, перална, спортови на вода, отворени тениски терени, ТВ сала, лежалки и чадори на плажа, бар на плажа, паркинг

СОДРЖИНА НА СОБАТА:

Бања, фен, фрижидер, клима, радио, телефон, ТВ, балкон/тераса со седење

ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page