top of page

INTERHOTEL 4* - SANDANSKI, BUGARIJA

Интерхотел **** Сандански е најголемиот СПА комплекс во Југозападна Бугарија.

Лоциран во центарот на Сандански во близина на главната пешачка улица и паркот на градот, на само 40 км од Македонската граница.
Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Во областа се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести….

Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби, 17 апартмани и 6 студија. Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност. Големина на еднокреветни и двокреветни соби – 25м2.

Спецификација на соби:
17     АПП лукс – спална соба, дневна соба со софа на развлекување.
06     Студио – една спална соба и дневна соба со тросед на развлекување. (нема врата измеѓу)
262   Двокреветни соби Лукс – со брачен кревет или два разделени кревети.

Во собите:
Кабловска телевизија, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкун со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.

Сместување и напуштање на собите:
Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

*можност за connect соби (две DBL соби поврзани со врата) во зависност од расположливоста во моментот.

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СОБА НА ДЕН ЗА УСЛУГА: НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
interhotel.png

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ЛЕГЕНДА:

ADL – возрасен
CHD – дете

Доплата за вечера:
18 € возрасен /  9 € дете 4-11,99

Во цената Е вклучено:
– Ноќевање со појадок
– Користење на сауна, парна бања и фитнес центар,
– Внатрешен базен со минерална вода,
– Отворен базен со минерална вода,
– Термо базен на отворено,
– Лежалка покрај базените,
– Користење на пешкир за базените
– Бесплатен паркинг,
– Безжичен интернет на територијата на целиот хотел,
– Сеф во секоја хотелска соба
– Детско катче со професионален забавувач
– Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
– Превоз
– Патничко осигурување
– Личен трошок на патникот
– Неспомнати услуги

Интерхотел Сандански може да ги задоволи најпребирливите вкусови на најголемите гастрономи. Во комплексот се лоцирани три ресторани, лоби бар, базен бар, тениско кафуле и пица бар.

Ресторанот “Сандански” е најголемиот ресторан во градот Сандански со капацитет од 320 седишта а има и има голема тераса.
Медитерански ресторан “Ренесанса” е декориран во медитерански стил. Токму ова е местото каде што можете да уживате во национални и интернационални на јадења, кои се своевидна уникатна мешавина од типичните за регионот специјалитети со вкус на медитеранска кујна.
Таверната “Булгари” е местото каде што ќе го почувствувате автентичниот дух на минатите времиња. Местото е во типичен стил изградена само од дрво и камен. Механата е опремена како автентична куќа, во која не му недостасува дури и традиционалниот тревни двоснежен тревник и врела ракија. Овде можете да го допрете минатото и да го вкусите вкусот на традиционалната бугарска кујна од стари рецепти со локални вина.


Лоби барот на хотелот нуди пријатна атмосфера. Ова е местото каде што можете да ги сретнете првите сончеви зраци со утринско кафе или да уживате во прекрасниот зајдисонце со некој близок и омилен пијалок. Комбинацијата на освежителен коктел и убава компанија до минералните базени ќе го стави крајниот бар на вашата слика во целосна блаженство и релаксација.
Бар-базен на Интерхотел Сандански нуди тонизирачки пијалоци, свежо цедени сокови и свежо коктели, со кои можете распуштен по SPA терапија или спортски тренинг.

Овoј хотел е најголемиот балнео и СПА комплекс во југозападна Бугарија. Вгнезден во прегратките на величествената Пирин планина, хотелот е лоциран во центарот на Сандански и се наоѓа во непосредна близина на градскиот парк и главната улица. На територијата на Интерхотел Сандански се наоѓа еден од најголемите медицински центри за балнеолечење и рехабилитација. За љубителите на целосна релаксација Интерхотел Сандански располага и со модерен СПА центар, благодарение на чудните својства на водата. За најмалите гости хотелот се погрижил да имаат забава во современо декорирано детско катче, во кое ги очекуваат насмеан, грижлив и забавен аниматор.


Хотелот ниди интернет зона, бесплатен паркинг и гаража, фризерски и козметички салон, бутик продавница, три конференциски сали со капацитет од 20 до 250 места, кои располагаат со целосна техничка опрема за спроведување на совршена работна конференција, когрес, семинар или работилница.

Хотелски содржини:

- Користење на надворешен топол термички базен со температура на водата 38°C,
- Надворешен базен со минерална вода со температура на водата 31-33°C
- Внатрешен базен со со минерална вода со температура на водата 31-33 ° C,
- Сауна,
- Парна бања,
- Фитнес сала,
- Бесплатен безжичен интернет во хотелот,
- 3 ресторани – Сандански/Ренесанс/Механа Булгаре со различен капацитет и вид на кујна,
- Кафе скаткарница,
- Лоби бар,
- Бар до базенот,
- Игротека за деца,
- Продавница/бутик,
- Салон за убавина,
- Фризерски салон,
- Паркинг.

DBL – двокреветна лукс
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебешко креветче
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 + 1 дете до 3,99

SUP – супериор соба
Спална со еден брачен кревет, (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче
во спалната соба нема прозор
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год
или Максимален капацитет: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

STD – студио стандард
Спална со еден брачен кревет, (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год
или Максимален капацитет: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

APP – апартман лукс
Спална со еден брачен кревет, физички одделена дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче, две купатила
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год.
или Максимален капацитет: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

bottom of page