top of page

HOTEL REMA 3* - VOURVOUROU

ОПИС:
Хотелот Rema Вурвуру се наоѓа на неколку метри од нерасчистените плажи на Вурвуру, опкружен со зеленило и уредена градина со теретана и детско игралиште. Хотелските соби се покриени со слаб Wi-Fi сигнал, сигналот е задоволителен околу базенот и во лобито на хотелот. Хотелот Rema има стандардни соби во кои можат да се сместат до четири лица, а повеќето од собите се неодамна реновирани. Хотелот Rema Vourvuru е директно поврзан со асфалтен пат до главниот пат кој се спушта од Агиос Николаос до Сарти, посетувајќи една од најубавите плажи на Ситонија. Плажата пред хотелот е со природна сенка, тесна и песочна, со лесен влез во кристално чистото море. На километар од хотелот се наоѓа популарната плажа Кариди, а на неколку километри северно, во близина на Малди, е популарната плажа Талго со одличен бар на плажа.

Оброци: појадок и вечера - шведска маса

Дозволени се мали миленици, на барање.

 
СОДРЖИНА:
Рецепција, интернационален ресторан, бар, уреден двор и градина, сончева тераса, фитнес центар, теретана на отворено, детско игралиште, надворешен базен, лежалки и чадори околу базенот, бар покрај базен, изнајмување автомобили, факс/фотокопирање, Wi-Fi интернет, паркинг
 
СОДРЖИНА НА СОБАТА:
Бања, клима, сателитска ТВ, мини фрижидер, телефон, Wi-Fi интернет, тераса со седење
 
ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page