top of page
310930315.jpg

KAMELIA COMPLEX 4* - Pamporovo

Локација: На околу 2,5 км од центарот на Пампорово и на околу 500 м од ски лифтот. Во близина на ски центарот Студенец и директно на скијачката патека бр.7.

Содржини: Рецепција, ресторан, а-ла-карте ресторан, таверна, лоби бар, сеф на рецепција (со доплата), менувачница, Wi-Fi интернет, конференциска сала, паркинг (додека не се наполни местото), гаража (до пополнување на местото) доплата), ски складиште, велнес центар (базен, фитнес, сауна, парна бања, просторија за релаксација, џакузи), билијард, фудбал на маса, игралиште за деца.

Сместување: Хотелот има 103 модерни студија и апартмани. Сите апартмани се модерно опремени и имаат: адекватен број на кревети, софа или фотелја, ТВ, телефон, комплетно опремена мини кујна, микробранова, котел, апарат за кафе, шпорет, фрижидер, Wi-Fi интернет, бања со када или туш, фен за коса , тераса.

Hotel Kamelia Complex 4* - PAMPOROVO

KAMELIA COMPLEX PAMPOROVO.png
bottom of page