top of page
60be07f175a3f-JENNY 1.jpg

HOTEL JENNY 3* - Siviri

ОПИС:
Хотелот Џени Сивири се наоѓа на околу 200 метри од добро уредената плажа и на околу 50 метри од центарот на Сивири, на главната улица. Во близина на хотелот Џени има локална автобуска станица. Собите се чистат секојдневно, а постелнината се менува на секои три дена. Храната во хотелот е повеќе балканска отколку грчка, со оглед на тоа што сопственици и готвачи се македонци. Хотелот Џени Сивири им го препорачуваме на семејствата кои бараат економичен одмор на Халкидики, недалеку од плажата и центарот на сите настани, а во него може да се сместат и петчлени семејства.

Оброци: појадок и вечера - шведска маса.

Две деца бесплатно.

 
СОДРЖИНА:
Рецепција, надворешен базен, детски базен, бар покрај базен, снек бар, Wi-Fi интернет, чадори и лежалки покрај базен, простор за скара, градина, изнајмување автомобили, туристичко биро, паркинг.
 
СОДРЖИНА НА СОБАТА:
Бања, клима, мини-бар, фрижидер, ТВ, балкон со седење, W
i-Fi интернет
 
ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

JENNY.png

Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга ПОЛУПАНСИОН за број на ноќевања дадени во табелата.

Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

Термините обележани со црвено се промо цени и на нив не следува попуст.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

- Сместување во соба 1/2+2 = 1 голем (брачен) кревет + 2 единечни кревети

- Цената е за минимум 2 платежни возрасни лица во соба/ цена за еднокреветна соба = двокреветна соба.

- Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО

- Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30 % од цената во табелата

- Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата.

- BABY COT - Бесплатно, со тоа што клиентите треба да носат протектор за душекот. Во спротивно протекторот од хотелот ке им биде наплатен 20 еур. за целиот престој.

За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

- Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа.

- Туристичка такса е 1,5 еур на ден по соба и се плаќа на лице место.

- Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

- Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот

 

- Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

- Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: 7 полупансиони (шведска маса), Клима уред, Безжичен интернет, Користење отворен базен со слатка вода, Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот, Детски дел во дворот на хотелот, Трошоци за организација на програмата

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО: Превоз, Патничко осигурување (задолжително е да се има), Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Сивири:

-        Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

-        Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес – 60€ по лице

-        Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

-        Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице

-        Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Сивири:

-        Битола (Градска Автобуска Станица) – 40€ по лице

-        Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 40€ по лице

-        Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 50€ по лице

-        Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола – 55€ по лице

-        Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 50€ по лице

-        Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 50€ по лице

 

-         Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

-         Деца до 1,99 години – бесплатно, не користи седиште во автобусот

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Сивири:

-        03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес

-        04:00 h Скопје (Дрводекор)

-        04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

-        05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

-        06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Сивири:

-       04:00 h Битола (Градска автобуска станица - на перон)

-       03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

-       02:15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-       02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

-       02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

-       03:15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:

За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот.

НАПОМЕНА:

- За време на патувањето и престојот во хотелот, гостите се должни да ги почитуваат мерките и правила согласно политика на хотелот истакнати и напоменати при влез во соба

- Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

- Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa.  - Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.

- Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

- Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

bottom of page