top of page

ОПИС:
Хотелот Diaporos Вурвуру се наоѓа во селото Вурвуру, на околу 100 метри од локалната плажа и на околу 800 метри од познатата и популарна плажа Кариди. Лежалки и чадори на плажа се со дополнителна доплата.

Хотелот е реновиран во 2012 година, има хотелски паркинг, уредена градина и голема тераса. Хотелот Diaporos е хотел за семејства со деца кои сакаат целосен одмор во мир, опкружен со зеленило. По неколку години, квалитетот на храната во хотелот се подобри.

Домашни миленици се дозволени на барање.
Оброци: појадок - шведска маса, вечера - мени за послужување.

СОДРЖИНА:
Рецепција, ресторан, Wi-Fi интернет (во кафуле-бар), бар, детско игралиште, сеф, пинг-понг, скара, факс/фотокопирање, бесплатен паркинг, лежалки и чадори на плажа
 
СОДРЖИНА НА СОБАТА:
Бања, мини фрижидер, ТВ, клима, балкон со седење
 
ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

HOTEL DIAPOROS 3* - VOURVOUROU

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page