top of page

ELINOTEL APOLAMARE 5* - HANIOTI

ОПИС:

Се наоѓа во Касандра, во Ханиоти, на околу 90 км од аеродромот во Солун. Луксузен хотел кој се наоѓа веднаш на плажа и на околу 600 метри од централниот плоштад.

СОДРЖИНА:

Целосно е реновиран во 2008 година, кога доби повисока категоризација. Располага со: 24-часовна рецепција, лоби, базен со бар, неколку барови и ресторани, интернет кафе, детски базен, детска игротека, паркинг. Чадорите и лежалките  се бесплатни.

Услуга: Полупансион или Ultra ALL Inclusive.
 

СОДРЖИНА НА СОБИТЕ:

Климатизираните соби на хотелот Елинотел имаат мебел од темно дрво и драперии. Сместувачките единици имаат бања, мини бар, сателитска ТВ, фен, клима и сеф. Сите хотелски соби имаат балкони или тераси.

Стандардните соби (околу 24м2) имаат два стандардни или двокреветни кревети, наменети се за две лица. Можат да бидат со поглед на морето или градината.

Супериорните соби (околу 27м2) се полуксузно опремени и попространи од стандардните соби. Имаат 2 двокреветни или двокреветни кревети и еден дополнителен кревет. Тие имаат поглед на градина или морето.

Семејните соби (околу 35м2) специјално дизајнирани за семејства со деца, се состојат од една соба, со екран (лизгачка врата) одвоен од просторот за спиење со две софи, имаат поглед на море или градина.

Семејните апартмани (околу 44м2) се состојат од две поврзани спални соби, секоја со два стандардни или двокреветни кревети. Тие имаат поглед на градина.

Делукс апартманите (околу 60м2) се најлуксузни и се состојат од две спални соби и дневна соба, со поглед на море.

ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page