top of page

DION PALACE RESORT & SPA 5* - LITOHORO

ОПИС:

Хотелот DION PALACE RESORT & SPA 5* - Литохоро се наоѓа веднаш на плажата, во подножјето на планината Олимп, на 80 километри од Солун, во непосредна близина на малото пристаниште Литохоро. Хотелот се наоѓа под локалниот пат, на околу 350 метри од автопатот Игнација Одос. Хотелската плажа е песочна, негувана, со делови од плажата покриени со зеленило. Хотелот Дион Палас лесно може да се нарече најбараниот хотел во регионот, од година во година побарувачката за услугите на овој хотел се зголемува, а и оваа услуга од година во година е се подобра. Поради неговата изолација од населени места, може да препорачаме некои видови на хотелски услуги All Inclusive. Домашни миленици се дозволени на барање.

Оброци: појадок и вечера - шведска маса.

 

СОДРЖИНА:

Рецепција, wifi интернет, бар на плажа, бар покрај базен, билијард, детски базен, детски забавен парк, менувачница, отворен базен, рецепција, изнајмување автомобили, ресторан, a la carte ресторан, услуга во соба, перална, спа и велнес центар, вода спорт, пинг понг, терени за тенис на отворено, ТВ сала, услуги за чување деца, лежалки, чадори и крпи за плажа (со депозит)

СОДРЖИНА НА СОБАТА:

Бања, фен, интернет конекција, клима, мини-бар, сеф, телефон, САТ-ТВ, тераса

ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page