top of page

HOTEL DELPHI BEACH 4* - ERATEINI

ОПИС:

Хотел DELPHI BEACH Tolofonos  е првенствено семеен концепт-хотел со сеопфатен ALL INCLUSIVE  лоциран на сопствената плажа Толофонос, во близина на градот Ератини. Целосно скриен од густо зеленило, на своите гости им нуди безгрижен семеен одмор на брегот на Пелопонез. Фантастична локација на хотелот - живописното и романтично село Галаксиди е на 20 километри од хотелот, пристаништето и трговскиот центар на Нафпактос е на 35 километри, а најпознатиот археолошки локалитет Делфи е на околу 50 километри од хотелот, мора да се види. за време на вашиот престој. Delphi Beach Tolofonos беше целосно реновиран во 2011 година и има вкупно 177 соби кои можат да угостат до четири лица. Овој семеен хотел има и голем надворешен базен, целодневна забава за деца, а лежалки и чадори на плажата со камчиња се дел од услугите на хотелот.

Оброци: појадок, ручек и вечера - шведска маса. (ALL INCLUSIVE)

 

СОДРЖИНА:

Рецепција, бар, бар покрај базен, детски базен, детски забавен парк, конференциска сала, лоби бар, ноќен бар, надворешен базен, чадори и лежалки покрај базен, продавница за сувенири, рецепција, ресторан, сауна, пинг-понг, чадори и лежалки на плажа (ограничен број), тениски терени на отворено, теретана, ТВ соба, wifi интернет, паркинг

СОДРЖИНА НА СОБАТА:

Бања, фен, клима, SAT-TV, телефон, мини-фрижидер, сеф, балкон со седење.

ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE" ,тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page