top of page

DAFNI PLUS HOTEL 4* - LEPTOKARIA

ОПИС:
Dafni Plus Лептокарија е полуксузна зграда од понова градба и се наоѓа во мирен дел од одморалиштето, на околу 150 метри од песочната и камчеста плажа. Градот Солун е на околу 110 километри од хотелот, а меѓународниот аеродром Македонија е на околу 120 километри од самото сместување. Хотелот располага со вкупно 71 соба, услугата е All Inclusive.

Оброци: појадок, ручек и вечера - шведска маса (All Inclusive).

 
СОДРЖИНА:
Рецепција, Wi-Fi интернет, бар, ресторан, игралиште за деца, надворешен базен, лежалки и чадори покрај базен, детски клуб Греколето (детски активни и релаксирачки фитнес програми, когнитивни прошетки и разговори на отворено, лесна гимнастика, спортски вежби, забавни тимски спортски игри, програми за забавни игри, тимски креативни едукативни игри, вечерни забавни шоуа, мини-диско), хемиско чистење и перење, паркинг.
 
СОДРЖИНА НА СОБАТА:
Бања, фен, фрижидер, клима, SAT-TV, телефон, сеф (се доплаќа), Wi-Fi интернет, тераса со седење.
 
ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page