top of page

CHROUSSO VILLAGE 4* - PALIOURI

ОПИС:

Хотелот Chrousso Village Paliouri се наоѓа на дното на првиот прст на Касандра, недалеку од популарните плажи Ксенија и Палиури, од кои е оддалечен околу 500 метри. Опкружен со борова шума и изграден во традиционален грчки медитерански стил на 40 хектари зеленило, на своите гости им гарантира квалитетен семеен одмор, далеку од метежот и вревата на блиските Пефкохори и Ханиоти. Хотелот се состои од главната зграда и петнаесет бунгалови згради, распоредени околу просторот за забава на гостите и два базени. Со оглед на тоа што се наоѓа над популарната плажа Ксенија, која нема свои лежалки, комплет од нив се наплаќа околу 4 евра на ден, на лице место. Препорака од агенцијата.

Оброци: појадок, ручек и вечера - шведска маса. (се ВКЛУЧЕНО).

 

СОДРЖИНА:

Рецепција, ресторан (достапно вегетаријанско мени), главен бар, бар покрај базен, два надворешни базени, два детски базени, детски клуб и забава, три детски игралишта, простор за скара, спортски терени, тениски игралишта,

 

СОДРЖИНА НА СОБАТА:

Бања, фен, мини-кујна, телефон, SAT-TV, клима уред, балкон .

ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page