top of page

CALAMOS BEACH 3* - ATTICA

ОПИС:

Хотелот Calamos Beach Kalamos се наоѓа во малиот туристички град Аги Апостоли, регионот на Источна Атика, недалеку од Атина и аеродромот во Атина, кој е оддалечен околу 70 километри. Хотелот Calamos Beach се наоѓа на приватна плажа, во мирен дел од одморалиштето, опкружен од една страна со море, а од друга со бујно зеленило. Собите се многу пространи, светли, со големи прозорци од подот до таванот. Во ресторанот на хотелот се служат интернационални јадења и локални специјалитети, во таверната можете да пробате некои од локалните специјалитети. Бесплатен wifi интернет е достапен во сите заеднички простории на хотелот, како и на плажа. 

Оброци: ALL INCLUSIVE

 

СОДРЖИНА:

Рецепција, wifi интернет, лоби бар, таверна, ресторан, надворешен базен, лежалки и чадори покрај базен, лежалки и чадори на плажа на хотелот, тенис, билијард, паркинг

СОДРЖИНА НА СОБАТА:

Бања, фен, фрижидер, ТВ, клима, тераса.

ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава " STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page