top of page

ALEXANDROS PALACE 5* - OURANOUPOLIS

ОПИС:
ALEXANDROS PALACE 5* - OURANOUPOLIS се наоѓа на околу 5 километри пред градот Уранополис, на третиот прст, Атос. Од аеродромот во Солун е 108 километри. Хотелот Александрос Палас е со постара градба, делумно реновиран во 2007 година, изграден во медитерански стил, составен од неколку посебни сместувачки капацитети распределени околу голема зелена градина. Хотелот излегува на песочна плажа, која е оддалечена околу 200 метри и каде се поставени лежалките и чадорите на хотелот.

Домашни миленици се дозволени на барање.

Оброци: појадок и вечера - шведска маса (дрес кодот е строго задолжителен за време на сите оброци).

 
СОДРЖИНА:
Бар, бар на плажа, бар покрај базен, билијард, деловен центар, детски базен, детски забавен парк, џакузи, фитнес сала, интернет кафе, конференциска сала, менувачница, мини маркет, отворен базен, ресторан, услуга во соба, сауна, сеф, вода спорт, пинг понг, чадори и лежалки покрај базен, тениски терени на отворено, игралиште за одбојка, теретана, турска бања, внатрешен базен, wifi интернет, лежалки и чадори на плажа, паркинг
 
СОДРЖИНА НА СОБАТА:
Бања, фен, сеф (доплата), клима, минибар, телефон, тераса, Wi-Fi интернет, SAT-TV
 
ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page