top of page

ALEXANDER THE GREAT 4* - KRIOPIGI

ОПИС: 

Хотел ALEXANDER THE GREAT е еден од најбараните хотели во Криопиги. Оддалечен е 1,5 км од Криопиги, 2,5 км од Калитеа, позната по својот динамичен ноќен живот и 85 км од Солун. Се наоѓа на рид со поглед на прекрасната песочна плажа, а има и лифт со кој можете безбедно да се спуштите на плажата.

 

СОДРЖИНА:

Рецепција со информативна маса, лифт, складирање на багаж, банкомат, бесплатен паркинг, интернет (со доплата на рецепција, на пр. 4 евра за 2 часа), менувачница, перална (со доплата), OASIS бар на плажа, KASSANDRA ноќен бар, ПАНОРАМА бар на базен, таверна ANTONIS a la carte ресторан, кафе OLYMPIAS, базен, детски базен, детско игралиште, шах на отворено, соба за игри, спортови на вода, изнајмување автомобили и велосипеди, одбојка на плажа, тенис (со доплата ) и кошаркарски терени, билијард (со доплата), пинг-понг (со доплата), грчка вечер со музика во живо, тематски вечери (забави покрај базен, на плажа, вечери на скара и сл.), организирани тури, неделна рекреација, содржини за инвалиди, лежалки и чадори покрај базен бесплатно, на плажа (се доплаќа).

Услуга: полупансион или полн пансион

 

СОДРЖИНА НА СОБИТЕ:

Вкупно 216 климатизирани соби за непушачи, звучно изолирани (8 апартмани, 4 јуниор апартмани, 8 студио апартмани и 196 соби во главната зграда и анекси), ТВ со сателитски канали, мини бар (се доплаќа) , радио, телефон, сеф (со доплата од 2-3 еур на ден), хипоалергично постелнина, повеќе видови перници, креветче, наместен балкон со поглед на море или бујна околина.

ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page