top of page

AKRATHOS BEACH 4* - OURANOUPOLIS

ОПИС:
Hotel Akrathos Beach Ouranopolis е ол инклузив концепт хотел, сместен над најубавата песочна плажа во регионот, недалеку од „небесниот град“, Уранополис. Изграден во стилот на манастирската архитектура на Атос, на одлична локација, хотелот Akrathos Beach нуди вистинско доживување на третиот полуостров Халкидики. Комплексот се состои од седум посебни згради, кои се наоѓаат околу базенот, граничи со шума и маслинови градини. Хотелот располага со 301 соба, од кои сите се целосно реновирани во 2017 година. Лежалките и чадорите на плажа се бесплатни за гостите на хотелот.

Наша препорака!

Оброци: појадок, ручек, вечера - шведска маса. (се ВКЛУЧЕНО).

 
СОДРЖИНА:
Рецепција, лоби бар, ресторан, билијард, детски забавен парк, диско, фризерски салон, соба за игри, кафе бар, конференциска сала, мини маркет, надворешен базен, детски базен, чадори и лежалки покрај базен, услуга за перење, спортови на вода, маса тенис, одбојкарско игралиште, теретана, видео игри, чадори и лежалки на плажа, бар на плажа, wifi интернет, паркинг.

СОДРЖИНА НА СОБАТА:
Бања, фен, сеф, фрижидер, клима, телефон, SAT-TV, тер
аса со седење
 
ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page