top of page
1db27553-ea3f-3eb5-be10-775bc1c847b1.jpg

AKRATHOS HOTEL 4* - OURANOPOLIS

ОПИС: Хотелот се наоѓа на околу 1,5 км од градот Уранополис и околу 120 км од аеродромот во Солун. Хотелот е оддалечен 100 м-300 м од плажата со песок, до која се стигнува по мост. До блискиот остров Амулијани се стигнува со 10-минутно возење со брод од пристаништето Трипити на Атос до пристаништето Амулијани (на секои половина час до еден час). СОДРЖИНА Рецепција, главен ресторан, таверна, 3 барови (главен бар, до базен и на плажа), надворешен базен со детски простор, детско игралиште, Wi-Fi интернет на јавните површини на хотелот, паркинг, мини маркет, пинг понг , тениско игралиште, фудбалско игралиште и игралиште за кошарка... Чадори и лежалки покрај базен и на плажа се бесплатни за гостите на хотелот, додека пешкирите за плажа може да се добијат со депозит.

 

УСЛУГА:  Услугата во хотелот се базира на All Inclusive.

 

СОБИ: Сите соби имаат клима, сеф, бања со туш или када, телефон, мини бар, сателитска ТВ, тераса или балкон..... 

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE" ,тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page