top of page

AJUL LUXURY HOTEL & SPA 5* - AG. PARASKEVI

ОПИС:

Ajul Luxury Hotel and Spa Resort ги отвори вратите за љубителите на луксузот на 1 мај 2023 година. Хотелот се наоѓа во близина на градот Агиа Параскеви на полуостровот Касандра, на 100 километри од аеродромот во Солун. Прекрасната борова шума во комбинација со камчестата плажа и природните извори на минерална вода по кои е познат регионот Агиа Параскеви ќе го направат Ajul Luxury Hotel and Spa Resort многу брзо оаза на мир и релаксација. Градот Лутра е оддалечен само 3 километри од хотелот.

Плажа: Хотелот се наоѓа на 700 метри од плажата. Хотелот организира од хотелот до плажата.

Хотелот располага со 171 сместувачка единица, кои се распоредени во главната зграда, бунгаловите и вилите. Во склоп на хотелот има три ресторани (ресторан покрај базен и италијански ресторан) и три барови за целосно гастрономско. Хотелот располага со Спа и фитнес центар каде гостите можат да се релаксираат и да користат минерална вода од природните извори на бањата Лутра и Агиа Параскеви. (со доплата).

Во склоп на хотелот има 5 надворешни базени, еден затворен детски базен и еден внатрешен базен за возрасни. 

СОБИ:: Повеќето од собите имаат поглед на бескрајното синило на морето. 

СОБА :: BB - појадок,, HB - Појадок и вечера, ALL inclusive: појадок, ручек и вечера - „шведска маса“ (самопослужување) од 07:00 до 01:00 часот


Ajul Luxury Hotel and Spa Resort  е идеално место за релаксација и уживање на хедонистите. Сместен на рид над кристално чистото море, опкружен со борови и маслинови дрвја, исполнети со мириси на одлични грчки и интернационални јадења, украсени во минималистички стил на удобност и удобност, овој хотелски комплекс ќе ги исполни сите ваши очекувања и ќе ве натера да сакаат да се вратите таму и следната година.

 

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page