top of page

ОПИС:
Aegean Melathron Thalasso Spa Hotel Kalitea е луксузен хотел со пет ѕвезди, кој се наоѓа на излезот од одморалиштето Калитеа и е свртен кон прекрасна песочна плажа. Хотелот припаѓа на групацијата Aegean Star Hotels и гарантира квалитетен одмор. Хотелскиот комплекс се состои од неколку згради, од двете страни на патот. Под патот тече мала шума која ги покрива со сенка хотелските капацитети, како и уредениот двор што води до плажата. Плажата е една од најубавите во регионот Касандра. Хотелот им го препорачуваме на парови кои бараат дискретен и луксузен одмор.

Оброци: појадок и вечера - шведска маса.

 
СОДРЖИНА:
Бар, бар на плажа, бар покрај базен, детски базен, диско, фитнес сала, соба за игри, менувачница, отворен базен, рецепција, ресторан, услуга во соба, салон за убавина, сауна, сопствена плажа, спа и велнес центар, спортови на вода, пинг-понг , чадори и лежалки на плажа, чадори и лежалки покрај базен, тениски терени на отворено, внатрешен базен.
 
СОДРЖИНА НА СОБАТА:
Бања, фен, тоалети, бањарка и папучи, телефон, сеф, интернет, клима, SAT-TV, тераса со седење.
 
ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

AEGEAN MELATHRON SPA 5* - KALITHEA

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE", тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page