maxresdefault.jpg

ZLATIBOR MOUNTAIN RESORT & SPA 4*

Хотелот Zlatibor Mountain Resort & Spa, комплекс инспириран од природата и потребата за вистински одмор и уживање. Водени од идејата дека животната средина е нешто што треба да се чува и цени, гостите имаат можност да се релаксираат и преку изборот на различни домашни производи да си дадат можност да се поврзат со локалните богатства. Најмодерно дизајнираните соби, се тука да создадат искуство на целосна хармонија и спокојство, додека персоналот на нашите познати ресторани ќе се потруди да ја доживеете кујната на Златибор преку современа призма на современи методи на подготовка.

Zlatibor Mountain Resort & Spa 5*- Златибор 2022/2023

15% попуст за уплата до 01.11.2022

2 деца до 11,99 години ГРАТИС

Цените се дадени за 2 лица на ден за Standard, Superior I Junior Suite
Цените се дадени за 3 лица на ден за Family Room и Family Suite

Услови за резервација:
– NON-REFUNDABLE ЕARLY BOOKING за сите термини во текот на зимска сезона, 25% попуст на услуга само ноќевање.
– Број на соби кои се продаваат под early booking е строго ограничен.
– Попустите неможат да се собираат

Во цената е вклучено:

 • Полупансион (појадок и вечера)

 • Неограничено користење на луксузен Maгнезиум Spa&Wellness центар 4000m²: 3 внатрешни базена, 2 џакузи, 1 walking cc 20 лица х 1,25m, финска сауна, парна бања, био сауна, солена соба, ледена соба, шок туш….

 • Неограничено користење на фитнес центар со мулти функционални сали..

 • Wi-Fi

 • Детско катче

 • Baby Cot (задолжителна резервација)
   

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,51€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС; (се наплаќа во агенција)

 • Подземна гаража 10€ по кола на ден
   

Услови за деца:
– 2 деца до 11,99 години во придружба на 2 полноплатежни лица ГРАТИС;
– Во Standard Room може да се сместат 2 возрасни лица + 1 дете до 7 години (дели легло со родители)
– Во Superior Room може да се сместат 2 возрасни лица / 3 возрасни лица / 2 возрасни лица + 1 дете до 11,99 години / 2 возрасни лица + 2 деца (1 дете до 11,99 години) (2-ро дете до 6,99 години) / 2 возрасни + 2 деца ( до 6,99 години)
– Во Family Room може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни / 3 возрасни + 1 дете (11,99 години) / 4 возрасни лица
– Во Јunior Suite може да се сместат само 2 возрасни лица!
– Во Family Suite може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни + 1 дете 11,99 години / 4 возрасни лица

Напомена:
– Single Room може да се користи Standard / Superior Room од цената се намалува 15€ на ден;
– 3-то и 4-то возрасно лице на дополнително легло 49€ по лице на ден важи за Superior Room, Family Room, Family Suite;
– 2 деца до 11,99 години ГРАТИС.

Доплати на лице место (не се задолжителни):
– Куглана,Биљард, ВИП СПА центар…

 

За резервации направени под „Еarly Booking “ во период до 01.11.2022
– Сите резервации можат да се откажат без пенали до 60 дена пред Check-In;
– За резервации откажани во период 59-31 ден пред Check-In се наплаќа 1 ноќевање;
– За резервации откажати од 30-0 дена пред Check-In се наплаќа полн износ од резервација;
– Доколку гостинот го напушти хотелот пред датумот предвиден за враќање, хотелот нема да ги рефондира неискористените средства.

Политика за откажување за резервации напаравени без попусти и промоции:
– 1 ноќ од вкупната вредност на резервација ке биде наплатено ако резервацијата се откаже или промени термин 21 – 15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на резервација ке биде наплатено ако резервацијата се откаже или промени термин 14-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку гостинот го напушти хотелот пред датумот предвиден за враќање, хотелот нема да ги рефондира неискористените средства.

Ковид политика:
– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено присуство на COVID 19 на еден или повеќе лица на кој се однесува резервација (доказ позитивен PCR тест)
– Затварање на граници

zlatibor mountain.png
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1