227b02efd46ff6dffed50b8b06f602df_frans-c

ZARA HOTEL & SPA 4*

Локација: Хотел Зара & Спа е изграден 2014 год, лоциран на само 600 метри од гондолата и 500 метри од центарот на Банско.

Хотелски содржини: Хотелот нуди бесплатен Wi fi, секоја соба има сопствен балкон, LCD- телевизор, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон. Некои од собите имаат и поглед на планината. Гостите можат да се релаксираат во ресторанот или во лоби барот. Во непосредна близина на хотелот се наога и маркет Керфур и Трговски центар. Хотелот исто така нуди и фризерски салон, соба за видео игри, како и можност за изнајмување ски опрема.

Опис на собите на хотелот: два одделни или еден брачен кревет, централно греење, телевизор, телефон, електричен бокал, сеф (со доплата) интернет, тоалет, фен за коса, балкон.

Опис на Апартманите на хотелот: дневна соба со кревет-софа и една спална, купатило со када, телефон, електричен бокал, телевизор, балкон, фен.

 

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА:

15% попуст за резервации направени до 30.10.2018, со 100% уплата до 15.11.2019
10% попуст за резервации направени до 30.11.2018, со 100% уплата до 15.12.2019

* Попустот за рани резервации и дополнителниот попуст НЕ се комбинира

Дополнителен попуст:

7=6 , 10=9, 14=12, за сите периоди, освен за Новогодишниот период

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

ZARA.png

http://zarabansko.com/en/

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање со појадок и вечера

 • Користење на детскиот сектор во внатрешниот базен

 • Користење на парна бања, сауна, фитнес, џакузи, детско игралиште во градината

 • Ски Гардеробер

 • Трансфер од хотелот до гондолата wi fi во целиот хотел.

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ;

 • Патничко Осигурување;

 • Индивидуални трошоци.

Доплати за НГ вечера:

 • Ресторант - Основна сала - 70€ / 37€ (возр./дете(4-11,99г.)

 • Ресторант - Дополнителна Сала - 60€ / 32€ (возр./дете(4-11,99г.)

 • * Цената вклучува празнична вечера по специјално празнично мени и празнична шоу програма

 • ** Пансионската вечера до 31.12, нема да се служи. Наместо неа, на 01.01.2020 ќе биде послужен ужина-ручек

Доплата за Божиќна вечера:

 • 25€ / 15€ (возр./дете(4-11,99г.)

 • * Вечерите на 24.12 и на 25.12 се празнични и ќе се служат по претходно подготвено и традиционално мени

Отказ на резервации:

 • За отказ на резервации после наведениот рок, во период на Божиќ и НГ, санкциите се 100%

 • За непристигнати гости, No Show, во сите сезони, санкциите се 100%, освен за Рекламната Сезона, кога санкциите се 2 ноки (доколку резервацијата е на 1 ноќ, тогаш и санкцијата ќе е 1 ноќ)

 • При предвремено заминување од хотелот, НЕ следува рефундација на средства.

Дополнителни услуги:

 • Надворешен паркинг - бесплатно;

 • Детско креветче - 5 лв. На ден;

 • Хотелски влечки - 3 лв од пар;

 • Сеф - 4 лв.на ден;

 • Ски гардероберот е за чување на лични ствари. Опремата која е изнајмена од надворешни ски сервиси, НЕ е дозволена за чување во хотелската ски гардероба

Политика за сместување:

 • Деца до 5,99 год. се сместуваат бесплатно во хотелот;

 • Дете од 6 до 11,99 год. сместено на дополнително легло со двајца возрасни, плаќа 50% од цената по лице;

 • Второ и Трето дете од 6 до 11.99 год. сместени на дополнително легло, со двајца возрасни - плаќаат по 50% од цената за возрасен;

 • Возрасен сместен на дополнително легло - плаќа 70% од цената по лице;

 • Еднокреветната соба се плаќа 80% од цената за двојно сместување во соодветниот тип / не се однесува за апартманско сместување /

 • Деца од 6 до 11,99 год., сместени на редовно легло со еден возрасен - плаќа 70% од цената по лице / не важи за Новогодишниот период /

Напомена:

 • При промена на дата на престој или имиња на патници, кај резервација направена со попуст за рани резервации, а после наведениот датум, Попустот во овој случај се губи.

 • При користење на дополнителниот попуст, бесплатно е последното ноќевање.

 • Дополнителените попусти можат да се користат, после 01.11, по завршувањето на попустот од рани резервации од 15%

 • При резервација направена на 7 ноќевања, во период од 01.11 до 30.11, се користи дополнителниот попуст, НЕ се користи попустот од 10%. (освен за НГ период)

 • При резервација направена на 7 ноки, во период од 01.11 до 30.11, а при престој во Новогодишниот период, се користи попустот од 10%, НЕ се користи дополнителниот попуст 7=6.

 • Божиќната и Новогодишната вечера се ЗАДОЛЖИТЕЛНИ

 • За групи се сметаат барањата за резервации на минимум 10 соби, за еден ист период

 • Појадок и вечера на шведска маса. Во случај на помалку од 20 лица во хотелот, шведската маса може да се замени со степено мени. Менито го избира главниот кувар на хотелот.

 • Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност по курс од 1€=62 ден.

 • Хотелот го задржува правото за промена на цената или понудата.

Опис, Капацитет и сместување:

 • Стандардна соба - макс. сместување за 2 лица (2 pax.)

 • * Стандардните соби се сврзани соби, со заеднички влез и заеднички балкон

 • Делукс соба - макс.сместување на две лица на редовно легло и две деца до 11,99 год. на дополнително легло или еден возрасен (2+2 / 3)

 • Апартман со една спална - макс.сместување на две лица на редовно легло и две деца до 11,99 год. на дополнително легло или двајца возрасени (2+2 / 4) Апартман со две спални - апартман / мазонет / е само 1 во хотелот и се резервира со претходно барање до хотелот. Располага со 2 спални, на 2 спрата. Секоја спална си има свој тоалет и тераса. Дневната соба е на долниот спрат со голем кревет, идеален за 2 возрасни. Максималниот капацитет е 6 возрасни.

 • Мазонетот се наоѓа на 5 спрат од хотелот.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1