ЛАГАНАС | ВИЛА ГИАТРАС

Локација

Вилата се наоѓа на десната страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето), едно од најинтересните гратчиња во Закинтос, на само 10 км од главниот град – Занте. Закинтос е еден од најубавите острови на Јонско море. Изобилува со места кои треба да ги посетите, долги и чисти песочни плажи, скриени заливи со високи карпи, мали и интересни острови. Навечер има богат ноќен живот со премногу кафичи, барови и ноќни клубови. Препорачано за млади и авантуристи кои преферираат активен одмор.

 

GPS Координати: 37.722602, 20.863053

Плажа: 40 метри од градската песочна плажа.

 

Опис на објектот: Сите студија располагаат со кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 5€ на ден).

1/2 студио: два единечни кревети (или еден брачен)

1/3 студио: три единечни кревети (или еден брачен и еден единечен)

 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2019

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

GIATRAS.png

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Wi-fi: вклучен во цената.

Доплата за клима уред: 5 евра на ден на лице место.

Во цената Е вклучен превоз.

Напомена: Термините се дадени заедно со денот на ПОАЃАЊЕ, сместувањето по објекти е следниот ден.

Попуст за сопствен превоз – 40 евра по лице.

Време на поаѓање и цена за превоз од Македонија за Закинтос (секој четврток):

18:30 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – Доплата 10€ по лице

18:30 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер до Битола

19:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер до Битола

19:45 h Сирково (бензинска пумпа Црна Река) – Трансфер до Битола

20:45 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер до Битола

21:30 h Битола (на Автобуска станица Транскоп – на перон)

20.00 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – Доплата 5€ по лице

20:15 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битпла – Доплата 5€ по лице

21.00 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – Доплата 5€ по лице

20:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – Доплата 5€ по лице

 

- Деца од 2 до 11,99 години: Плаќаат само превоз од 50€

100_7382_Copy-0
press to zoom
100_7402_Copy-0
press to zoom
100_7394_Copy-0
press to zoom
100_7410_Copy
press to zoom
100_7398_Copy-0
press to zoom
100_7385_Copy-0
press to zoom
PALAS_LAGANAS_MAP-4
press to zoom
1/1

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на патување.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.