yagoda-malina-villas-general-b8941a8.jpg

VILLAS YAGODA & MALINA - Borovets

Населбата ЈАГОДА е на околу 2 км или 30 минути пеш от центарот на Боровец и е место за романтично спокојство и одмор, без да се пропушти ниќниот живор на овој ресорт.  Брои 40 дрвени вили од финскитип: 13 луксузни, 10 со сопствена сауна и 17 без сауна. Сместувањето е за максимално 4 лица (возможно дополнително легло или бебешко креветче). Населбата разполага со ресторан, каде можете да се уживате во вкусни јадења и богат избор пијалоци во пријатна атмосфера.

Населбата МАЛИНА е сместена веднаш до населбата ЈАГОДА - сред вековна борова шума, на тивко и спокојно место во реонот на Боровец. Центарот на ресортот е оддалечен околу 2 км или 30 мин пеш. Населбата  разполага со 28 дрвени двоспратни куќички, од полски тип, од кои 24 стандартни и 4 луксузно опремени, во кои може да се сместат до 6 лица. Секоја куќичка располага со две оддделни спални, па така МАЛИНА ја претпочитаат поголеми семејства и групи на пријатели.

Рецепцијата и ресторанот се наоѓаат во вилата Јагода.

Локација: 2км од ски лифтот, 2км од центарот на Боровец

Опис на вилите: дрвени вили, вкупно 67, опремени со: дневна соба, спална соба, кујна, фрижидер, ТВ, балкон, бања, дел од вилите имаат и сауна

Villas Yagoda & Malina - BOROVETS

YAGODA VILLAS.png
MALINA VILLAS.png
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1