ФУРКА | ВИЛА АГИОС ГЕОРГИОС

Локација

Вилата се наоѓа во Фурка, гратче на стотина км од Солун на западната страна на Касандра. Фурка е комбинација од кристално чисто море, околни шуми и планини, прекрасни зајдисонца и мирен ноќен живот. Идеално за оние кои сакаат мирен, релаксирачки одмпр.

 

GPS Координати: 40.002317, 23.383428

Плажа: 70 метри од долга песочна плажа.

 

Опис на објектот: Студијата се опремени со кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата (5 Еур/ден), големи тераси.

1/2 студио: два единечни или еден брачен

1/3 студио: три единечни кревети

1/4 студио: 4 единечни кревети (со можност за дополнително легло)

 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Цените се дадени по СТУДИО/МЕЗОНЕТ за 7 ноќевања во €

AGIOS GEORGIOS.png

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Wi-fi: вклучен во цената.

Доплата за клима уред: 5 евра на ден на лице место.

 

Во цената не е вклучен превоз.

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Фурка (секоја Сабота):

05:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45€ по лице

06:00 h Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

06:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

07:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

07:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 45€ по лице 

07:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

08:00 h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Фурка:

04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп - на перон) – 35€ по лице

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола – 35€

02:15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 40€ по лице

02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 40€ по лице

03:15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 40€ по лице

 

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена.

Деца до 1,99 години: бесплатно (не користи седиште)

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на патување.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.