ВАЛОНА | ХОТЕЛ КРИСТАЛ

Хотел Кристал се наоѓа во Валона, на 250м одалеченост од плажа и шеталиштето на Валона, каде има простор за користење на јавна плажа која е бесплатана за користење, и плажа со организиранири лежалки и чадори со доплата на лице место (зависно од барот во кој го имате избрано) на самото шеталиште има многу бројни продавници, прехранбени продавници, барови, пицерии, ресторани со пристапни цени.

Појадокот во хотелот се одвива во лобито или во надворешна уредена тераса, хотелот нуди бесплатна употреба на клима и интернет (wi-fi) паркинг места на лице место на расположливост, но е можно зависно од расположливост да се паркира покрај самата ограда на хотелот.

Хотелот Кристал располага со повеќе типови на соби, секоја со свој тоалет, тераса, клима, wi-fi, фрижидер, во собите нема кујни и прибор за јадење и во нив не се готви, хигиената во хотелот се одржува на секој 2 дена, се менуваат чаршафи и пешкири.

Двокреветна соба: со брачно легло ( за 2 возрасни лица + 1 дете до 5,99год, кое дели легло со родители)
Трокреветна соба: со брачно легло + 1 единечно легло ( за 3 лица + дете до 5,99год кое дели легло со родители)
Трокреветна соба + софа: со едно брачно легло + 1 единечно легло + софа (погодно за 3 лица+ дете до 12,99г + дете до 5,99г)

Плажа 250 метри од плажата

ЦЕНИТЕ СО ПОПУСТ ВАЖАТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2022

Цените се дадени по ЛИЦЕ во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.

HOTEL KRISTAL.png

Услови за деца:  Две деца до 12.99 год, – бесплатно

Опис за сместувањето:
Двокреветна соба: со брачно легло (за 2 возрасни лица + 1 дете до 5,99год, кое дели легло со родители – бесплатно)
Трокреветна соба: со брачно легло + 1 единечно легло ( за 3 лица + дете до 5,99год кое дели легло со родители – беплатно)
Трет возрасен 70% попуст
Трокреветна соба + софа: со едно брачно легло + 1 единечно легло + софа (погодно за 3 лица + дете до 12,99год + дете до 5,99год) –
Трет возрасен – 70% попуст на цената на возрасен, две деца до 12,99год – бесплатно


Во цената Е вклучено:
7 ноќевања со појадок (прва и последна смена нема појадок)
Безжичен интернет
Трошоци за организација на програмата

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување (задолжително е да се има)
Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Цена по лице за превоз од Скопје за Валона преку граничен премин Ќафасан:
- Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола 45 €
- Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Велес  55 €
- Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)  45 €
** Деца од 2-11,99год: -10 € од цената на возрасен

Цена по лице за превоз од Битола за Валона преку граничен премин Ќафасан:
- Битола (спортска сала)  45 €
- Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил – трансфер до Битола  45 €
- Струга (Хотел Дрим)- трансфер до Битола 45 € е
- Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)  трансфер до Битола 45 €
- Ресен (спроти автобуска станица) трансфер до Битола 45 €
** Деца од 2-11,99год: -10 € од цената на возрасен

Време на поаѓање за Албанија:
Сатници на поаѓање:
22:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-ден претходно
22:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола-ден претходно
21:30 h Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно
23.20 h Дреново (бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно
00.00 h Прилеп (Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје)  трансфер до Битола
01:00 h Битола (автобуска станица Транскоп На перон)
01.30 h Ресен (спроти автобуска станица) Ресен
02:00 h Охрид (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола)
02.20 h Струга (на кружниот тек на влезот)


Напомена:
Цената е за минимум 2 платежни возрасни лица во соба,
Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до пред хотелот.
Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
Попустите не може да се комбинираат,
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети (договорот за патување)
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1