top of page
TROPICAL-864881.jpg

HOTEL TROPICAL 4* - Hanioti

ОПИС:
Hotel Tropical 4* - Ханиоти се наоѓа под главниот пат, на излезот од Ханиоти кон Пефкохори, дискретно скриен од зеленилото. Центарот на ова модерно одморалиште е оддалечен околу 250 метри, додека негуваната песочна плажа е на околу 300 метри. Најблискиот пазар е на околу 100 метри, каде веќе почнуваат сите капацитети потребни за одмор: продавници, пекари, таверни, кафулиња. Собите имаат шпорет за загревање млеко. Хотелот е реновиран во 2019 година.

Аll Inclusive Light значи три оброци во текот на денот, со бесплатни пијалоци во барот покрај базенот (домашно точено пиво, вино, сокови, кафе и флаширана вода)

Оброци: појадок и вечера - шведска маса (избор од 3 главни јадења).

 
СОДРЖИНА:
Рецепција, ресторан, бар, лифт, лоби, сеф (се доплаќа), надворешен базен, детски базен, бар покрај базен, лежалки и чадори околу базенот, соба за игри, wifi интернет
 
СОДРЖИНА НА СОБАТА:
Бања, клима, SAT-TV, балкон/тераса со седење
 
ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

TROPICAL.png
bottom of page