ТОРОНИ | TORONI BLUE SEA (OLD WING**+)

Локација

Хотелот е лоциран во непосредна близина на плажата во Торони, една од најпопуларните песочни плажи на Ситонија, Халкидики.
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, pool бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, рент а кар услуги, фитнес, мини маркет, SPA центар ...

Сместување: Хотелот е организиран во два сместувачки дела од различна категорија.  

Главна зграда **** > 45 соби со поглед на базен и море. Собите се опремени  со тераса/балкон, бања, клима, сателитска ТВ телефон, мини бар ...

Депанданс (Old wing **+) > студио-соби на приземје, 1 и 2 кат. Собите се опремени со тераса/балкон, бања, мини бар, ТВ, клима уред ...
Плажа: песочна плажа со beach bar
Услуга: полупансион (појадок и вечера)

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 29.02.2020

Цените се дадени по ЛИЦЕ за 7 ноќевања на база полупансион во €, без попуст

TORONI BLUE SEA.png

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга во термин со 7 ноќевања, според табелите во ценовникот. 
* Трошоци за организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
* Превоз до избраниот хотел во Грција (на барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите)
* Задолжително патничко осигурување.
* Услуги како бесплатно користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во подеталните описи на хотелот
* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци....
 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ: 

Прво дете до 11,99 год. - БЕСПЛАТНО

Второ дете од 2-11,99 год. -60% попуст

Трето и четврто возрасно лице -40% попуст


УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:
 * Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО. 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3*хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

press to zoom
press to zoom
press to zoom
b_55936
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1