ТАСОС, ЛИМЕНАРИЈА | ВИЛА АНАСТАСИЈА

Објект сместен на сама плажа, на 20 метри од хотел Агали, на место од каде со кратка прошетка покрај море се стигнува до плажите Металиа и Трипити. Во својот склоп има двоспални и троспални апартмани за 4, 5 и 6 лица, кои имаат комплетно опремена кујна во одделна просторија, тоалет, балкони со директен поглед на море, ТВ, Wi-Fi и клима уред (со дневна доплата од 5€), како и двокреветни и трокреветни студија со комплетно опремена мини кујна, толает, ТВ, Wi-Fi и клима уред (со дневна доплата од 5€).

ПОПУСТИ:

7% за уплата на два или повеќе поврзани термини

30% за целосна уплата на BLACK FRIDAY

25% за целосна уплата во ДЕКЕМВРИ

20% за целосна уплата во ЈАНУАРИ

15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ

10% за целосна уплата во МАРТ

5% за целосна уплата во АПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

TASOS - ANASTASIJA.png

Цените се дадени по лице, за минимум две платежни лица за 7 ноќевања, со вклучен автобуски и бродски превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден

- За аранжман со сопствен превоз се одобрува 35€ од вкупната цена по лице

- Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа директно во објектот

 

Сместување: 

 - Трето, четврто, петто и шестто лице или деца над 6 год. имаат бесплатно сместување во 1/3 студио и 1/4, 1/5 и 1/6 апартман, плаќаат само превоз 35€

 - Едно дете од 2-6 год. може да се смести бесплатно во кревет со родител во 1/2, 1/3 студио или 1/4 и 1/5 апартман (плаќа само превоз 25€) со добиено одобрение од агенцијата и сопственикот на објектот

 - Во 1/6 апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети

 - Користењето на клима уред е со доплата од 5€ на ден

 

Превоз:

 - Поаѓање од Битола во 03:30 час. според термините во табелата,  враќање во времето одредено од пратителот на групата

 - Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да минува автобус

 - Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 35€ по лице (дете од 2-6 год. 25€)

 - 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

 

Напомена:

 - За резервација со попуст, потребна е аконтација од 50% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 50% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст

 - При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената

 - Задолжително е здравствено и патничко осигурување

 - Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи, како и бројот на искористени денови за престој во ЕУ

 - Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.

 

Куќен ред:

 - Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот

 - Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.

 - При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.

 - Гостите се должни да ги остават апартманите и студијата во иста состојба како што ги затекнале. Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.

 - Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.

 - Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставниците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.

1/1