СУТОМОРЕ | Вила ИВАНКО

Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе барови, дискотеки, забавни пракови за деца и други објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.

Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа  и ги нуди следниве капацитети:

 

ВИЛА   ИВАНКО располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби. Секоја соба е опремена со клима, тв, тоалет и фрижидер. Користењето на клима уредот е вклучен во цена. 

Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  пакет аранжман по лице (9 полни пансиони со вклучен превоз).

  • Прво дете   до 13.99 год. плаќа 50 % од цената на аранжманот.

  • Второ  дете до 13.99 год. - ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра ).

  • Дете до  5 год. кое не користи кревет - ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ).

  • Намалување за патување со сопствен превоз - 20 евра.

  • Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.

  • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.

  • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност  (1 евро = 62ден.).
     

Поаѓање за Црна Гора:
Прилеп (стара автобуска) – 02.00 часот
Кавадарци (пумпата кај Росоман) – 03.00 часот
Велес (пумпа Макпетрол, спроти мотел Македонија) – 04.00 часот
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот
Поаѓање од Сутоморе – 16.00 часот

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето. Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/2