Планината Герлицен се наоѓа на јужниот дел од Австрија чиј планински врв е со висина од 1911 мнв издигнат над езерото Осиах која располага со стази во должина од 45 км, 15 ски лифтови, 7 жичари, 1 гондола, 8 сини патеки во должина од 13 км, 14 црвени стази во должина од 29 км, 1 црна патека во должина од 3 км. .. Сеедно дали сте почетник или професионалец со сигурност ќе уживате во скиењето на сончевите широки стази за почетници, напредни како и за професионалци. Ски центарот располага и со софистицирана опрема која ветува снег со сигурност од ноември до април, во најдобар квалитет на сите стази.

07.01.2020-12.01.2020

4 ноќевања / полупансион

bild006.jpg

1 Ден: 07.01.2020 Вторник

Поаѓање во 14:00 часот од Битола. Патот води преку граничен премин Табановце, денско и ноќно возење низ Србија, Хрватска и Словенија со попатни одмори и царински формалности.

2 Ден: 08.01.2020 Среда

Пристигнување во Осиах во утринските часови. Сместување во хотел 3*. Слободно време за скијање и уживање во прекрасниот планински предел. Вечера. Ноќевање.

3 Ден: 09.01.2020 Четврток

Појадок. По појадокот организиран превоз до ски лифтовите, слободно време за скијање. Во договорено време враќање во хотел. Вечера. Ноќевање.

4 Ден: 10.01.2020 Петок

Појадок.По појадокот организиран превоз до ски лифтовите, слободно време за скијање. Во договорено време враќање во хотел. Вечера. Ноќевање.

5 Ден: 11.01.2020 Сабота

Појадок. По појадокот организиран превоз до ски лифтовите, слободно време за скијање. Во договорено време враќање во хотел. Вечера. Ноќевање.

6 Ден: 12.01.2020 Недела

Појадок. По појадокот одјавување од хотел и поаѓање за Македонија преку Словенија, Хрватска, Србија, денско и ноќно возење со попатни одмори и царински формалности. Пристигнување во Македонија во доцните вечерни часови на 13.01.2020.

 

Цена: 430 еур по лице / 26.660,00 мкд

 

Во цената е вклучено:

  • Превоз на наведената релација со високотуристички автобус

  • 4 ноќевања на база полупансион (појадок и вечера) во хотел 3* / во двокреветни соби

  • Организиран превоз до ски лифтовите

  • Вклучени ски карти за четири дена

  • Туристички пратител за време на целото патување

 

Во цената не е вклучено:

  • Патничко и здравствено осигурување

  • Индивидуални трошоци

 

РОК ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ НАЈДОЦНА ДО:  25.12.2020 !!!!

 

НАПОМЕНА: За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 40 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно 5 дена пред датумот на поаѓање. Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата.