СИВИРИ | ВИЛА АНЕМОХАДИ

Локација

Вилата е лоцирана на 90 м од плажа и 50 метри од центарот на Сивири. Вилата располага со 1/2+2 апартмани кои се состојат од 2 одделни соби, спална соба со брачен кревет и кауч на раскопување во дневната соба. Сите апартмани имаат сопствена тераса,комплетно опремена кујна, ТВ и клима уред.

Клима уредот е вклучен во цената , менување постелнина еднаш во текот на престојот

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Цените се дадени за НАЕМ на апартман за 7 ноќевања.

ANEMOHADI - SIVIRI.png

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Клима уред и wi-fi: вклучен во цената.

 

Во цената не е вклучен превоз.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Сивири:

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 45€ по лице

 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 45€ по лице

 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Сивири: 

 • Битола (Автобуска станица Транскоп) – на перон – 35€ по лице

 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€

 • Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 40€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

** Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% 

 

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена.

Деца до 1,99 години: бесплатно (не користат седиште)

 

Поаѓање од Грција: 15:15 h локално време, (14:15 h мак.време) Сивири

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на патување.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.