СИВИРИ | ХОТЕЛ ЏЕНИ

Локација

Хотелот Jenny се наоѓа во центарот на Сивири, мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Местото има голем број таверни во кои се служи свежа риба, морски плодови и традиционална скара. Добро организираната плажа е препознатлива по белиот песок и плиткото море идеално за фамилијарен одмор.

 

GPS Координати: 40.036902, 23.362743

Плажа: 150 метри од песочна плажа.

 

Опис на објектот: Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со брачен кревет, 1/3 со 1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), ТВ и wc, реновирани во 2018.  Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот.

 

Услуга: Полупансион - појадок и вечера на шведска маса. Појадок: 08:00-10:00ч. Вечера: 19:00-21:00ч.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

-15 % ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.03.2022

Цените се дадени по ЛИЦЕ за 7 ноќевања на база полупансион во €, без попуст.

Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

HOTEL JENNY.png

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Можност за оставање на куферите во хотелот со цел да се искористи последниот ден, фен на барање и книги за читање на англиски, македонски и српски јазик.

 

Во цената Е вклучено:

- 7 полупансиони (шведска маса)

- Бежичен интернет

- Клима уред

- Лежалки на базен

- Отворен базен во склоп на хотелот

Напомена:
- Цената е за минимум 2 платежни возрасни лица во соба
- Цените се по лице и се однесуваат за услуга 7 полупансиони
- Прво и второ дете до 13,99г. со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
- Прво и второ дете 14-15,99г. со 2 возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената за 1 возрасен
- Трет и четврт возрасен над 16 г., плаќаат по 50% од цената за 1 возрасен
- BABY COT - Бесплатно, со тоа што клиентите треба да носат протектор за душекот. Во спротивно протекторот од хотелот ке им биде наплатен 20 еур. за целиот престој.

- Туристичка такса е 1,5 еур на ден по соба и се плаќа на лице место.

- Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

- Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот

- Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

- Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

- Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.

ПОПУСТИ:

* За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5###/span#<. * Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа.

 

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ: * За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот. 

ПРЕВОЗ: * Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

* Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус, * Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

* Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање.

* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:

* 40 € возрасни

* 30 € деца од 2 - 12 години

* БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

 

За време на патувањето и престојот во хотелот, гостите се должни да ги почитуваат мерките за „Ковид 19“, кои се пропишани со указ на грчката влада, а кои се валидни и применливи за време на престојот

*** за влез во Македонија важат новите услови од 01,09 ***

 Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

 

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa.  Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.

Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.

Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1