САРАНДА | ВИЛА РОШЕЛА

Вила Рошела / Саранда А кат – (10 м од море) е сместена во најатрактивниот дел од Саранда, во непосредна близина на плажата Деми. Вилата Рошела нуди сместување  во 1/2 и 1/3 соби од А категорија, како и пространи апартмани (Б категорија) опремени со кујна, фрижидер, бесплатен WiFi, скара, градина и бесплатен сопствен паркинг. Секоја единица е опремена со големи тераси со поглед на море, сателитска ТВ со рамен екран,  приватна бања со када или туш, фен и тоалет. За дополнителна погодност, за сите гости на вилата, им обезбедуваме појадок  ВКЛУЧЕН ВО ЦЕНА. Покрај квалитетот на самото сместување, близината на плажата, кафетериите, рестораните и многуте  продавници,  ќе уживате во прекрасниот поглед на море и магичниот залез на сонцето, кој  во Саранда е навистина романтичен.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.03.2022

Цените се дадени по СОБА/АПП за 7 ноќи со ВКЛУЧЕН доручек во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.

SARANDA - ROSHELA.png

GPS координати 39.867954273563235, 20.015351286159728

За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.

ПРОМО термините не подлежат на попуст.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ  за Албанија: 
Скопје (Дрводекор) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола
Цени за Валона-Саранда-Ксамил  50 € возрасен
** Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:
23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
23:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
23:00 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
00:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.30 h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
03:00 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
03.15 h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер


Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

ВАЖНО: При обавување на автобускиот превоз ќе бидат запазени сите Ковид мерки за дезифенција, носење маски, како и исполнетост на возилото. Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ

 

Важни информации:

  • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.

  • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

  • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)

  • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/минибус

  • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

  • За отказ на резервација во “рана уплата” или резервации во “последен момент”, не се враќа уплатениот износ

  • За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума

  • За рана уплата со попуст потребна е уплата од 50% од цената на аранжманот

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1